Praktické informace

Základní informace o Maroku najdete v přehledu.

Další praktické informace pro cestování do Maroka:

Měna:

Měnou v Maroku je dirham (dh), zkratka měny na kurzovním lístku je MAD. Informace o cenách zboží a služeb najdete v článku.

Přílet / odlet:
Při příletu / příjezdu do země je nutné vyplnit ohlašovací lístek. Zde je nutné kromě jména, důvodu cesty apod., vyplnit také název hotelu, ve kterém budete bydlet. Při odletu / odjezdu je opět nutné vyplnit lístek a ukázat ho zároveň s pasem. V letadle vám většinou lístky dají k vyplnění před přistáním.

Při příjezdu s vlastním autem je nutné vyplnit formulář, který bude potvrzen a je nutné jeho druhou kopii při odjezdu opět ukázat. S autem musí odjet stejný řidič, který s ním přijel. V případě, že by odjížděl dříve, musí dát auto do depozitu (např.na letišti) nebo přepsat na jinou osobu. Samozřejmostí je zelená karta (nesmí mít přeskrtnuto MA); pojištění lze také koupit na hranici, je ovšem drahé. O cestování autem a nástrahách na cestách v Maroku se dočtete v samostatném článku.

Zdraví
  • do Maroka není třeba žádné očkování;
  • voda z vodovodu se nedoporučuje turistům k pití ( i když místní ji pijí), doporučuje se balená, která je všude k dispozici, případně převařená nebo sterilovaná tabletami;
  • lékárny jsou dobře zásobené a mají fundovaný personál, lze koupit i antibiotika (většinou však jen ve městech).


Mobilní telefon / internet

Mobilní signál je téměř všude k dosažení a roaming zde mají všichni čeští operátoři. Internet je k dispozici většinou jen v hotelích a riadech - jedná se většinou o bezdrátové připojení. Dále existují internetové kavárny, kde je možné za malý poplatek surfovat po netu . Také je možnost zakoupit marockou SIM kartu na mobilní telefon nebo dongle (USB klíčenku) k notebooku na připojení na internet; ten je však většinou pomalejší než u nás.


Jiné stránky, kde také můžete najít informace:

Marocká ambasáda v Praze - odkaz na stránky zde.

Asmat - vše o cestování - cestopisy, fotografie, potápění a informace z celého světa.
Objevte Maroko - informace, tipy na cestování a výpravy (2015)                                    
Web Analytics

Oops! This site has expired.

If you are the site owner, please renew your premium subscription or contact support.