V Maroku od podzimu do jara

Ačkoliv většina pobytů v Maroku od CK je zaměřena na léto, na poznávací zájezdy po Maroku je vhodné období od podzimu do jara. Jaké cestování po Maroku vám chladné období umožní?

Cestovat bez úmorného horka
Zatímco léto bývá úmorné (pokud se nepohybujete pouze v horách), zbytek roku je ideální na cestování po jihu, kde můžete prozkoumávat uličky starých medín ve městech, poznávat okolní přírodu i třeba staré kasby. Můžete si také užít čas na poušti, vydat se na velbloudu nebo zažít noc pod hvězdami.

Klidnější místa, bez mnoha lidí
Nejen Evropané, ale i Maročané mají v létě volno. Rezorty a místa na pobřeží tak praskají ve švech, stejně jako chladivé vodopády v horách.

Exotika na dosah
Udělejte si příjemnou dovolenou se sluníčkem v chladném období! Můžete tak překonat podzimní plískanice či dlouhou zimu. Maroko patří k zemím, které jsou od Evropy jen co by kamenem dohodil a přitom se ocitnete za několik hodin v úplně jiném prostředí s nádechem exotiky.

Aktivní oddych
Na podzim a na jaře je možné se věnovat trekingu v horách. Chodit můžete v některém z Atlasů (Střední, Vysoký či Anti Atlas), můžete dokonce vylézt na Jebel Toubkal, který se vypíná do výše 4167 m.n.m.a je nejvyšší horou severní Afriky. Od října do dubna je v Maroku nejvhodnější doba na surfování. Pobřeží Atlantiku patří mezi nejlepší surfařská místa na světě, a právě v tomto období se můžete spolehnout na ideální vlny, které vám pomohou si surfing v Maroku patřičně užít. Rafting lze provozovat pouze v dubnu a květnu, kdy tají sněhy na horách. Po zbytek roku není dostatek vody.

Chcete cestovat v chladném období a poznat Maroko jinak? Přidejte se k nám a cestujte s námi.

Co by vás mohlo zajímat

Co plánujeme na sezónu 2013-2014
Další informace o Maroku z první ruky, které se hodí při cestování.

- Jak bude: Počasí v Maroku
- Letenky do Maroka
- Autem po Maroku
- Ceny v Maroku
- Ubytování v Maroku
- Suvenýry z Maroka: Tipy
- Marakéš
Objevte Maroko - informace, tipy na cestování a výpravy (2015)                                    
Web Analytics

Oops! This site has expired.

If you are the site owner, please renew your premium subscription or contact support.