O nás

Za stránkami Objevte Maroko je Petra Šmídová, cestovatelka a fotografka.

"V Maroku jsem strávila za poslední 4 roky asi 20 měsíců svého života. Maroko jsem procestovala nejen jako baťůžkářka v místní dopravě, ale i za volantem terénního vozu. Spala jsem ve stanu, v levných hostelech i v nejdražších hotelech Maroka. Bydlela jsem v ksáru s rodinou na poušti, u lidí na horách, ale také jsem pomáhala při rozjezdu exkluzivních hotelů a propagaci některých oblastí Maroka. Jezdila jsem po Maroku na velbloudu, oslu i na koni, surfovala na vlnách Atlantiku, chodila po horách nebo meditovala na poušti."


Poradím vám s vlastní cestou i pomohu uskutečnit vaše plány. V případě dotazů použijte kontaktní formulář.


Moje další zkušenosti s expedicemi:


  • Organizace a zajištění mnoha expedic v Africe, v JV Asii, na Blízkém Východě apod.(blíže o expedicích v odstavci níže)
  • Osobní zkušenosti s přejezdy náročných terénů pouští Kalahari, Rub Al Khálí, syrské pouště či Západní Sahary, džungle Asie a dalších míst.
  • Další outdoor zkušenosti: např.výstup na Kilimandžáro, sjezd pramenů Nilu a dalších řek v JV Asii, přejezd Namibie na čtyřkolce a další.
  • Instruktorka jízdy v terénu, organizace kurzů pro veřejnost, pro soukromé firmy i pro státní složky, např.školení instruktorů Policie ČR apod., propagace bezpečné jízdy v terénu pro vozy i čtyřkolky.
  • Organizace outdoor akcí pro firmy, PR eventů s outdoor aktivitami atd.
  • Produkce a editorství časopisu o cestování, knih o jízdě v terénu a cestování apod.
  • Domluvím se anglicky, francouzsky, španělsky, rusky.


Expedice v mnoha zemích Afriky (Namibie, Tanzánie, Botswana, Keňa, Uganda, Zimbabwe a další), ale i arabských zemích (UAE, Omán, Sýrie, Turecko, Egypt, Tunisko atd.), výpravy po Jihovýchodní Asii, východní Evropě atd. Organizace sólo expedic (tedy bez najímaných řidičů a cizích organizátorů). Stovky kilometrů v poušti (Sahara, Kalahari, Rub-al Khálí a další) a offroad v mnoha terénech (džungle Asie, trasa poG4 Challenge v Laosu atd.). Organizace mnoha cest v Africe pro soukromé skupiny (příprava trasy, logistika – zásoby do odlehlých míst atd., itineráře, doprovod, zajištění transportu, řízení atd.)


Společně s EURO-TRAX s.r.o. je zajišťována organizace kurzů/výprav v Maroku.


Z jakých kurzů můžete vybírat? Kurzy expedičního cestování, fotografické kurzy, kulinářské kurzy nebo kurzy surfování. Po ukončení kurzu obdrží účastník certifikát. Seznam kurzů a expedic najdete na našich stránkách nebo si jej vyžádejte.


Kurzy jsou organizovány společností EURO-TRAX s.r.o., která se věnuje organizaci kurzů s outdoor aktivitami, expedičnímu cestování, testování vozů v náročných podmínkách a dalším aktivitám již téměř 14 let. Poznámka: Pro kurzy a expedice využíváme spolupráce s Morocco Explorers a terénní speciál, který řídí řidič s bohatými zkušenosti v jízdě v různých terénech. 


Pokud máte další dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Proč se přidat k nám při poznávání Maroka?

Záleží nám na tom, abyste zažili jedinečnou zkušenost a poznali Maroko tak jako my....autenticky a na vlastní kůži...


Petra Šmídová
cestovatelka, fotografka, organizátorka


Na cestách mě osobně nejvíc zajímá fotografování, místní kultura (tradice, kuchyně), outdoor aktivity a zejména fotografování, natáčení a příprava cestovatelských dokumentů.
Objevte Maroko - informace, tipy na cestování a výpravy (2015)                                    
Web Analytics

Oops! This site has expired.

If you are the site owner, please renew your premium subscription or contact support.