Letenky do Maroka

Jak se dostat do Maroka? Jak sehnat levné letenky do Maroka? Kde nejlépe nakoupit letenky do Maroka? Jak nejlevněji letět do Maroka?


Do Maroka se můžete dostat několika způsoby. Létají tam běžné velké letecké společnosti, ale můžete tam letět daleko levněji s nízkonákladovými společnostmi. V létě můžete využít také charterových letů z Česka, neboť do Maroka létá několik českých cestovních kanceláří.


Cena letenek do Maroka se tedy různí, ale s nízkonákladovými společnostmi můžete letět do Maroka již za několik tisíc korun, což je cena víc než zajímavá. Jaké jsou tedy možnosti letenek do Maroka za nízké náklady?


Spojení Praha - Řím - Marakéš - Nové 2016!

Letenky do Maroka přes Řím bez nutnosti nočního čekání na letišti. Se společností Wizzair můžete letět do Marakéše přes den. Cena letenky do Marakéše s tímto přestupem v dostatečném předstihu méně než 1000 Kč! Zpět vycházejí dobře letenky s přestupy v Miláně (viz níže).


Spojení Berlín – Agadir / Marakéš

Lety operuje nízkonákladová společnost EasyJet a spoj najdete na jejich stránkách. Zajímavé je, že na letiště v Berlíně nově zajíždí také autobusová linka Student Agency, což pomohlo zjednodušit cestování po Berlíně a zkracuje to dobu cestování do Maroka. Info o jízdenkách na www.sa.cz. Cena za letenku je běžně od 100 eur na jednu cestu (v dostatečné době předem však i méně než 40 euro) a jízdné do Berlína vyjde zhruba na 750 Kč. Dá se však někdy také počkat na jízdenky na první/poslední chvíli, které mohou být asi o 200 Kč levnější.

 

Spojení Praha – Miláno - Maroko

V chladném období se do Maroka dostanete nejčastěji z Prahy přes Miláno. Výhodněji jsou někdy noční lety (v Miláně je nutno čekat několik hodin na brzký ranní spoj do Marakéše). Čím dříve rezervujete, tím máte šanci získat lepší cenu letenky a také spojení přes den. Letenky do Maroka tak můžete získat už za cenu od 1700 Kč za obě cesty. Obecně jsou dražší pondělní lety, ale lítá se dvakrát denně, takže lze cestu spojit i s návštěvou Milána. Levné ubytování v Miláně (Bergamu) najdete v hostelu, např. zde: http://www.ostellodibergamo.it

 

Spojení do Casablanky

Jak už jsme uvedli dříve, letět lze také běžnou linkou z některého evropského letiště do Casablanky (označováno často jako Aeroport Med V) a pak se můžete pohodlným autobusem nebo vlakem dopravit z letiště do Marakéše (cca 4 hod.cesty) nebo jiných destinací v Maroku. Informace o autobusových spojích najdete ve francouzštině na http//www.oncf.ma. Doufejme, že brzy také přibudou přímé lety z Prahy s Royal Air Maroc.


Spojení z Brna / Bratislavy

Další možností jsou odlety nebo přílety z / do Brna a Bratislavy, které také někdy vycházejí výhodně se společnostmi www.wizzair.com a www.ryanair.com.


Spojení z Prahy přes Dublin

Společnost Ryanair otevřela leteckou destinaci Marakéš a také znovuotevření letů do Prahy. Při letech do Marakéše, které jsou vždy ve středu a v neděli (z Dublinu) je však nutné počítat s nocí strávenou v Dublinu. Více na www.ryanair.com.


Další srovnání letenek a nabídek najdete ve vyhledávačích, např.na www.azair.czwww.skyscanner.cz nebo www.skypicker.com, který vám vyhledá různé kombinace a výhodná spojení při zadání země příletu a odletu, popř.počtu nocí, které chcete v Maroku strávit.


Upozornění: U nízkonákladových společností je nutné platit zavazadla zvlášť, a to na každou trasu. V ceně letenky je pouze příruční zavazadlo. Věnujte pozornost velikosti příručního (ale i odbaveného) zavazadla, případně váze, i když u některých společností není váha není důležitá. Za překročení limitu bývají účtovány vysoké poplatky! U každé společností panují jiné podmínky - např. Wizzair zpoplatnil i příruční zavazadla, naopak s Ryanairem si nově nyní můžete vzít ještě např.kabelku navíc .


Informace o aktuálních nabídkách letenek najdete také na našem facebooku, nebo na webu v rubrice Otázky a odpovědi o výpravách a expedicích, případně v rubrice FAQ.


Pokud se přidáte k naší výpravě, doporučíme vám vhodný let.Líbil se vám tento článek? Podělte se o něj nebo ho přepošlete!


Objevte Maroko - informace, tipy na cestování a výpravy (2015)                                    
Web Analytics

Oops! This site has expired.

If you are the site owner, please renew your premium subscription or contact support.