Expediční cestování

Výpravy expedičně vybaveným truckem za jedinečnými krásami Maroka, ale také do míst mimo obvyklé turistické cíle. Jedinečné zážitky a zkušenosti zajištěny. Nenechte si ujít příležitost cestovat jinak!


Poznámka: Nečekejte organizovaný a pasivní zájezd, ale příležitost poznávat Maroko aktivně a účastnit se organizace výpravy. Cestujeme v pohodlném expedičním speciálu pro max.8 pasažérů s vybavením. Přečtěte si více o tom, co znamená cestovat jinak, jak cestujeme, jak to na expedici chodí, co všechno můžete na expedici ochutnat či jaké máme zkušenosti. Video nejen o našem expedičním speciálu můžete shlédnout na našem videokanále.


Velký okruh jihem Maroka - Marakéš, Atlas, Sahara

Pojeďte s námi poznávat známá místa, ale zvláště pak autentické Maroko! Opustíme chaotický Marakéš a vypravíme se přes pohoří Atlas, vysokohorské průsmyky a soutěsky na jih. Navštívíme kasby, opevněné paláce vládců průsmyků a karavanních stezek do Timbuktu a poté zamíříme do pouštních oblastí. Napřed však poznáme život v palmových oázách. Na Sahaře vystoupáme k písečným dunám Maroka a poznáme život lidí na poušti v jedinečném ksáru s černými hudebníky. Zažijeme noci pod hvězdami mimo obydlené oblasti, ochutnáme místní kuchyni a po cestě budeme poznávat skutečné Maroko. Výprava po Maroku, která vás nezklame.


Možnost pokračování k pobřeží Atlantiku, na méně známé pláže za surfováním atd. 


Zážitky, které si také nenecháme ujít:


 • Orientální atmosféra Marakéše
 • Známý průsmyk Tizi n Test ve výšce 2260 m.n.m.přes Vysoký Atlas
 • Kasby (paláce vládců Atlasu) – od nejvýznamnější UNESCO památeky jako Ait Benhaddou, až po ty méně známé (Teluet bratrů Glaoui, Skoura s původními majiteli)
 • Filmová studia (Gladiator, Asterix a Obelisk a jiné známé filmy) - podle zájmu
 • Jedinečné skály 300 metrů vysokého průsmyku Todra  (možnost via ferrata, popř.trekking)
 • Autentické berberské trhy v Atlasu a v podhůří
 • Výstup na nejvyšší dunu Maroka Erg Chebbi
 • Jedinečný workshop s hudebníky Gnaoua, kteří jsou potomci bývalých černých otroků
 • Návštěva berberských minerálních dolů a opuštěné město z koloniálních dob uprostřed pouště
 • Jízda na velbloudech při západu slunce - možnost bivaku v beduínském stanu - dle zájmu
 • Vyzkoušení sand-boarding či čtyřkolek - dle zájmu
 • Noci uprostřed saharských dun pod oblohou z tisíce hvězd
 • Návštěva největších palmových oáz v Maroku
 • Ochutnávka různých specialit tradiční marocké kuchyně
 • Prodloužení možné až k Atlantiku - surfování (surfing, kite-surfing, paddle boarding atd.), divoké pláže a rybářské vísky. Další možnost je napojení na cestu na sever (viz níže).


Cestování s námi je spojení individuálního cestování s pohodlím zajištěného cestování. V expedičním terénním speciálu s vybavením vyrazíme na cestu k místům, která “musíte vidět“, ale také na místa mimo obvyklé turistické cíle. Uvidíme divokou přírodu a seznámíme se místní kulturou a lidmi podél naší trasy. Zažijeme neobyčejné chvíle a noci na míle vzdálené od naší civilizace, ať už v tradičních vesnicích nebo na pouštních dunách. Ochutnáme marockou kuchyni a poznáme život na okraji pouště i na pobřeží.


Další informace:

Místo začátku/konce výpravy: Odjezd z Marakéše / příjezd Marakéš

Předpokládaný počet dnů: od cca 10 dní 

Termíny: leden - duben


Rozpočet se odvíjí od počtu dnů, délky trasy, popř.podle dohodnutého způsobu cestování. Zahrnuje pak veškeré cestování, stravování se specialitami marocké kuchyně, pitná voda, zajištěné kempování (stany), popřípadě ubytování v riadech, více také ve FAQ


Pokud se chcete připojit k expedici, kontaktujte nás. Podrobné informace, jak to chodí na expedici, stravování či další odpovědi na dotazy najdete v samostatných článcích, o tom jak cestujeme nebo ve FAQ.


Maroko ze severu na jih (a naopak)

Výprava do královských měst Severu a přes hory Atlasu až k nejvyšším dunám Sahary.


Po návštěvě královských měst na severu Maroka se vypravíme přes pohoří Atlas a vysokohorské průsmyky a soutěsky až k nejvyšším dunám Maroka. Ve vesnici uprostřed pouště budeme naslouchat zpěvu a hudbě černých hudebníků Gnaoua pod oblohou s tisícem hvězd. Po cestě však nezapomene navštívit ani další zajímavá místa v poušti. Palmových oázách či v horách Atlasu. Například hliněné kasby, opevněné paláce vládců průsmyků a karavanních stezek do Timbuktu, ale také místní trhy, řemeslníky a umělce. Zážitky, které si také nenecháme ujít:


 • Orientální atmosféra královských měst severu (Fesu), ale také Marakéše
 • Střední Atlas s cedrovými lesy i makaky
 • Vodopády Ouzoud, skalní mosty, jezera a další přírodní krásy
 • Možnost krátkých treků po Středním Atlasu
 • Podle itineráře také pohoří Rif, popř.donedávna  zapomenutý Chefchaouen
 • Autentické berberské trhy v Atlasu a v podhůří
 • Ochutnávka různých specialit tradiční marocké kuchyně


Alternativní trasa zahrnuje pobřeží Atlantiku s úchvatnými městy a přístavy (Tanger, Assilah, Larache, Casablanca s mešitou Hassana, Rabat, El Jadida), ale také městečky a rybářskými vesnicemi (chobotnice, Essaouira).


Cestování s námi je spojení individuálního cestování s pohodlím zajištěného cestování. V terénním speciálu s vybavením vyrazíme na cestu k místům, která “musíte vidět“, ale také na místa mimo obvyklé turistické cíle. Uvidíme divokou přírodu a seznámíme se místní kulturou a lidmi podél naší trasy. Ochutnáme marockou kuchyni a poznáme život v horách, popřípadě rybářů i lidí ve městě.


Další informace:

Místo začátku/konce výpravy: Přílet do Malagy, popř.Rabatu/Casablanky, odlet z Marakéše (nebo opačně)

Předpokládaný počet dnů: 8-11

Termín: kontaktujte nás


Pokud se chcete připojit k expedici, kontaktujte nás. Podrobné informace, jak to chodí na expedici, stravování či další odpovědi na dotazy najdete v samostatných článcích, o tom jak cestujeme nebo ve FAQ.


Poznámka: Rozpočet na osobu zahrnuje veškeré služby v Maroku. Tzn. ubytování, stravování, včetně nápojů (i pitné vody), dopravu v expedičním speciálu s vybavením. V rozpočtu není zahrnuta letenka, která se dá pořídit za cenu cca 3-6.000 Kč zpáteční. Bližší informace o letenkách také v článku nebo v Otázkách a odpovědích FAQ, kde najdete další podrobnosti o rozpočtu, vybavení speciálu a jiné informace.

Inspirujte se krátkým videem...
Na našem videokanále najdete také další videa z Maroka - z běžného dne na expedici nebo vyjádření zkušeností účastníků.

Jak cestujeme

Jak popsat slovy vzrušení z cestování úchvatnou krajinou, nové zážitky a setkání, romantická tábořiště v překrásných scenériích, atmosféru při posezení u chutného jídla a vychlazeného pití a večery v dunách či na horách pod oblohou posetou miliony hvězd? Přečtěte si, jak vypadá den na expedici.


Co můžete očekávat...
Jak se žije na Sahaře? Kde najdete nejdramatičtější průsmyk Maroka? Jak se peče chleba v srdci medíny? Kde lezou kozy na stromy? Jak najít nejlepší místa na surfování? Nejzajímavější místa a zkušenosti jsou součástí našich kurzů a expedic. Inspiraci najdete i v našich videích...


Expediční speciál Slon
Odpovědi na dotazy ohledně toho, jak terénní speciál (truck) vypadá, co může nabídnout, jaký můžete očekávat harmonogram, odkud se vyráží atd., najdete také v Otázkách a odpovědích (FAQ). Jaké pohodlí speciál nabízí, to si můžete také prohlédnout na videu.
Objevte Maroko - informace, tipy na cestování a výpravy (2015)                                    
Web Analytics

Oops! This site has expired.

If you are the site owner, please renew your premium subscription or contact support.