Jak to chodí na expedici?


Jak popsat slovy vzrušení z cestování úchvatnou krajinou, nové zážitky a setkání, romantická tábořiště v překrásných scenériích, atmosféru při posezení u chutného jídla a vychlazeného pití a večery v dunách či na horách pod oblohou posetou miliony hvězd?


Tak možná jedno po druhém...Vyjíždíme z chaotické Marakéše a noříme se do pohoří Atlasu, přes průsmyky, údolí a překvapující výhledy. Někdy se pohybujeme po nezpevněných cestách, tzv.pistách a překonáváme odlehlé hory a pouštní krajinu nebo projíždíme opuštěným pobřežím, na které se valí vlny Atlantiku. Zastavujeme, abychom se pokochali neobyčejnou krajinou, vyfotili kozy v korunách arganových stromů, obdivovali hliněné paláce strážců karavanních stezek. Potkáváme ženy s náklady otopu, děti při cestě do školy nebo muže jedoucí na na oslech do vesnice. Inspirujte se v krátkém videu: To nejlepší z jihu Maroka.


Necháváme se pozvat domů na mátový čaj nebo do místních lázní, hammámu, k Berberům ve vesnicích, které nejsou turistickými kulisami, ale skutečnou žijící komunitou. Pokud jste nevěděli, jak se peče chleba v peci na zemi, jak se stoluje na koberci nebo co se dělá s uschlými datlemi, teď máte příležitost to zjistit. Shlédněte videa z života na Sahaře!


A jak se cestuje v terénním speciálu s pohonem všech kol? V první řadě se dostane opravdu všude. A za druhé – stojí to za to…Když jsme upravovali náš speciál, mysleli jsme na pohodlí pasažérů. Terénní speciál s pohonem všech kol pro maximálně 10 osob jsme vybavili pohodlnými sedačkami a velkými panoramatickými okny, které lze otevírat a za jízdy se kochat krajinou, fotografovat či filmovat. Speciál také hygienické zázemí (sprcha s teplou vodou, WC). Několik videí z expedice vás může inspirovat.


K vaření používáme čerstvé potraviny z trhu a nejlepší recepty místních, které si však upravujeme podle své chuti. Kuchyně je tedy marocká, ale vlastně také tak trochu česká... A jak vypadá denní stravování? Ráno se připravuje snídaně, během dne je pak k dispozici lehký oběd, ale také káva a další teplé a studené nápoje. Večer pak připravujeme teplé jídlo, nějakou specialitu... Podrobněji se o jídle na výpravách dočtete v samostatném článku.


A stanování? Díky tomu, že se s naším terénním speciálem dostaneme mimo vyježděné cesty, můžeme si vybírat ty nejlepší místa na stanování. Využíváme tak možnosti stanovat ‚na divoko‘ na jedinečných místech a spíme ve stanech a na pohodlných matracích. V případě návštěvy vesnic se však někdy rádi necháme pozvat do typických marockých domů, kde spočineme a ochutnáme, co navařila paní domu.


Během dne se pak členové expedice zapojí také do úkolů, které je třeba udělat - ať už je to plánování cesty, příprava jídla nebo nákup na trhu. Pokud si nevíte, jestli se do Maroka vydat raději s námi nebo sami, nakoukněte do článku, kde jsou popsány nástrahy cestování po Maroku, které mohou méně zkušené cestovatele překvapit.


Takže nezbývá než dodat – nebojte se toho, přidejte se k nám a staňte se členy expedičního týmu!

                                               Čeká vás zážitek, na který se nezapomíná...


Cestujeme v expedičním speciálu...
K vaření používáme čerstvé potraviny z trhu.

Užíváme si na jedinečných místech.

Objevte Maroko - informace, tipy na cestování a výpravy (2015)                                    
Web Analytics

Oops! This site has expired.

If you are the site owner, please renew your premium subscription or contact support.