Co nabízí Maroko

To nejlepší z Maroka:

ROZMANITÁ PŘÍRODA

Majestátné a rozmanité pohoří Atlasu, které se táhnout od severu na jih, ale také dalších hor s vysokými soutěskami, dechberoucími průsmyky a úchvatnými vodopády. Rozlehlá poušť Sahara s písečnými dunami (Erg Chebbi, Erg Chigaga) a kamenitou hamadou na jihu, palmové oázy a údolí, ale také nedozírné pobřeží Atlantiku s dlouhými plážemi, nebo naopak rozeklanými útesy a skalisky.

KRÁLOVSKÁ MĚSTA

Bývalá hlavní centra rozdílných oblastí s mešitami a medersami, středověké medíny, uličky se súky a tržišti (Rabat, Fés, Marakéš, Meknes), významné mešity (Casablanca), magické koloniální  přístavy (Essaouira, Sidi Ifni), tradiční městečka z karavanních stezek, paláce a kasby u horských průsmyků (Ait Benhaddou) či nedozírné palmové oázy v údolích a vísky na konci všech cest.

BERBERSKÁ KULTURA

Chutné speciality marocké kuchyně jako tradiční lahodný tažín (tajine), kolem kterého se schází celá rodina. Tradiční způsob života, který jinde nenajdete, hudba černých muzikantů (Gnaoua) či berberské festivaly.

POHODA A RELAXACE

Odpočinek si můžete dopřát nejen na nekonečných plážích Maroka, ale také v pouštních dunách Sahary pod tisícem hvězd. Aktivní cestovatelé pak mohou v Maroku vyzkoušet surfování, rafting, jízdu na velbloudu, projet se na kole arganovými háji či třeba hrát golf na hřišti s výhledem na oceán...


Ubytovat se můžete ve stylových riadech, boutique hotelech či rezortech i té nejvyšší kategorie v letoviscích Agadir, Oualidia či Saidia nebo v méně známých lokalitách.


ZÁPADNÍ ORIENT NA DOSAH

Atmosféru medín, súků, ale i královských měst či pouštní oázy Sahary si můžete vychutnat jen za několik hodin letu. Maroko je nejzápadnější zemí afrického kontinentu a na dohled od Evropy přes Gibraltar. Díky francouzskému vlivu je to také moderní, dobře dostupná a bezpečná země.

Nemůžete se dočkat, až se do Maroka také podíváte? Přidejte se k našemu klubu a cestujte jinak! Přečtěte si podrobnosti o tom, jak můžete také poznat autentické Maroko.

Objevte Maroko - informace, tipy na cestování a výpravy (2015)                                    
Web Analytics

Oops! This site has expired.

If you are the site owner, please renew your premium subscription or contact support.